Bugatti Celebrates Delivery of Chiron Super Sport 300 Plus

Fransız yüksek performanslı araç üreticisi Bugatti, modelin rekor kıran 304.773 mph’lik azami hızının anısına, üretilen son Chiron Super Sport 300+1’in teslimatını kutladı.

30 süper spor otomobilden oluşan bu sınırlı sayıda, Jet Orange süslemeli açıkta kalan bir karbon fiber gövdeye sahiptir.

2019 yılında, Andy Wallace tarafından yönetilen Bugatti Chiron Super Sport 300+, 300 mil sınırını aştı. Bugatti’nin 110. doğum günü şerefine şirket, dünyanın en hızlı üretim otomobillerinden 30’unu üreteceğini söyledi.

Bugatti Chiron2, hem güç hem de aerodinamik için, Chiron Super Sport 300+’ın 304.773 mil (490.484 km/s) en yüksek hızına ulaşmak için aşması gereken çok yüksek standartlar oluşturdu. Chiron’un 1.500 PS’lik güç çıkışı, Bugatti’nin ünlü 8.0 litrelik W16 motorunun elden geçirilmiş bir versiyonu sayesinde 100 PS gibi büyük bir rakamı geride bıraktı. Süper spor otomobilin motorunu, şanzımanını, aktarma organlarını ve turboşarjlarını kontrol eden yazılım yükseltildi, motor ve şanzıman için yeni bir termal yönetim sistemi geliştirildi.

Şimdiye kadar yapılmış en hızlı Chiron’da toplam uzunluğuna yaklaşık 25 santimetre ekleyen bir “uzun kuyruk” var. Laminer akış vücut üzerinde daha uzun süre hareket edebildiğinden, aerodinamik durma yaklaşık %40 oranında azaltılır. Süper spor otomobilin ön tekerleklerindeki dekoratif hava perdeleri, basınç çok yükseldiğinde hava akışını aracın yanlarından uzaklaştırır. Tekerlek davlumbazlarında ve ön tekerleklerin arkasındaki hava çıkışları aracılığıyla az miktarda negatif kaldırma oluşturulur ve bu da sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Ağırlıktan tasarruf etmek için Chiron Super Sport 300+ ‘daki motor kapağı ve hatta ön cam silecekleri açıkta kalan karbon fiberden yapılmıştır. Saf gümüş ve siyah emayeden yapılan Bugatti ‘Macaron’ amblemi, otomobilin lüks ve benzersiz havasına katkıda bulunan ince detayların bir örneğidir. “Nocturne” adlı özel cilalı magnezyum alaşımlı jantlar çok hafif ve sağlamdır.


 

When to Start Packing for a Move:

Two days before moving day

Finish packing. Get everything in boxes except the few items you can’t do without for a couple of days and the cleaning supplies you’ll need before moving out.

Defrost and clean your fridge. Get all your household appliances ready to move — empty them, clean them and make sure they’re fully dry and safely wrapped for transportation.

Secure your valuables. Confirm that you have all valuables and important documents with you for moving day.

Related Stories

spot_img

Discover

Edmonton

When to Start Packing for a Move: Moving day Make sure you have what you...

How to Automate Your Home Appliances That Use the...

Automating your home appliances that use the most energy can help you save money...

Planning on Buying a Home? Do These 10 Things...

From assembling your team to making your wish list, here's how to get your...

Nıagara

When to Start Packing for a Move: Moving day Make sure you have what you...

Quebec

When to Start Packing for a Move One week before moving day Contact your moving company....

Toronto

When to Start Packing for a Move: Two days before moving day Finish packing. Get everything in...

Popular Categories

Translate »